Haber Arşivi

5 / 0
26/05/2014

Deprem Bölgesindeki Yardım Çalışmaları Devam Ediyor

Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, Gökçeada’daki yardım çalışmalarına devam ediyor. Gökçeada’da depremden etkilenen ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay ekipleri, ikram araçları ile de gıda, çay ve çorba dağıtımı gerçekleştiriyor.
 
Merkez üssü Çanakkale açıkları (Saroz Körfezi) olan deprem sonrası alarm durumuna geçen Türk Kızılayı, Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden 5 uzman afet personeli ile 1 öncü afet haberleşme aracı, 1 ikram aracı ve içinde 240 adet mutfak seti, 500 adet battaniye, 32 adet çadırdan oluşan yardım TIR’ını Gökçeada’ya ulaştırdı. Malzemelerin Gökçeada’ya ulaşmasının ardından ekipler, Çanakkale ve Gökçeada Kızılay Şube Başkanlıkları ile birlikte dağıtım çalışmalarına başladı.
 
Gökçeada’ya 8 Barınma Çadırı Kuruldu
 
Yaklaşık 20 evin hasar gördüğü Gökçeada’da, depremden etkilenen ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için 8 adet barınma çadırı kuruldu. Gökçeada ilçesi Çınarlı Mahallesi’nde kurulan çadırlar depremden etkilenen ailelere teslim edildi.
 
Kızılay ekipleri,  15-20 evin hafif hasarlı olduğu Tepeköy’de ise olası barınma ihtiyacına karşı 5 adet çadır kurdu. Köyde ikram aracı ile gıda, çay ve çorba dağıtımı gerçekleştiren Türk Kızılayı,  deprem bölgesinde yetkililer birlikte koordineli olarak çalışmalarına devam ediyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ