Sosyal Yardımlar

Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

Türk Kızılay, ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan, 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen, ülkemizde ilk olarak 10 Mart tarihinde görülen Coronavirüs kaynaklı Covid19 hastalığı ile mücadele kapsamında sosyal yardım çalışmaları yürütmektedir.

Corona Dayanışma Projesi çalışmaları kapsamında beslenme yardımları, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, hijyen malzeme desteği ve sosyal nakdi yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Yemek Dağıtımı Ve Beslenme Yardımları

Türk Kızılay, yurt dışından gelen ve 28 noktada karantina altına alınan yaklaşık 11 bin kişiye üç öğün beslenme hizmeti vermekte, 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını da şubeleri ve gönüllüleri ile karşılamakta ve Kızılay “Vefa Sosyal Destek Gruplarına” da destek sağlamaktadır.

Olağanüstü dönemler için depolarda hazır bulundurulan; içerisinde sıvı yağ, çay, şeker, pirinç, kuru fasulye, yeşil/kırmızı mercimek, bulgur, salça, un, zeytin, kaşar peyniri, makarna ve tuz bulunan gıda paketleri 150 bin aileye ulaştırılması için çalışmalar yapmaktadır.

Eğitim ve Bilinçlendirme Çalışmaları

Türk Kızılay, koruyucu hekimlik hizmetleri ile toplumu yeni koronavirus salgınına karşı bilinçlendirme eğitimleri düzenlemektedir.

Hijyen Malzemesi Desteği

Türk Kızılay, içerisinde şampuan, kolonya, el sabunu, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, arap sabunu, bulaşık süngeri, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, diş macunu, diş fırçası, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğü bulunan 100 bin hijyen kolisi hazırlayarak, bu tür malzemelere ulaşma sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi bireylere dağıtılması ile ilgili faaliyetler yürütmektedir.

Sosyal Nakdi Yardım Desteği

Türk Kızılay, geçim sıkıntısı çeken 75 bin aileye 400’er ₺ nakit sosyal destek ödenmesi ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.

Türk Kızılay, coronavirüs tehdidine karşı yürütmekte olduğu çalışmalar ile yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek ve toplum dayanışmanın artmasını amaçlamaktadır.

Siz de ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için, Türk Kızılay’ın coronavirüs salgınına karşı yürüttüğü çalışmalara, destek olabilirsiniz. Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868'e “EVDEKAL” yazıp mesaj (SMS) göndererek (10₺) bağışta bulunabilirsiniz.

Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

  • Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından (Banka Hesap Numaraları),
  • Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle,
  • 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,
  • Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,
  • Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

; ;

Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

BAĞIŞ TUTARI:

Düzenli Bağış Bilgileriniz?

Bu bölümde seçmiş olduğunuz bilgiler ile kampanyaya her ay düzenli bağış yapabilirsiniz.

26.10.2021

*Bağışta bulunmak istediğiniz tutar ..... ay boyunca, her ayın ..... günü kredi kartınızdan tahsil edilecektir..

BAĞIŞÇI BİLGİLERİNİZ:

İsterseniz giriş yapmadan da devam edebilirsiniz!

Bilgileriniz bizim için değerlidir. Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz. "*" ile işaretlenen alanlar zorunludur !Kredi/Banka Kartından Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
Taksit sayısı seçimi kredi kartı numarası girildikten sonra yapılabilir. Taksit yapılabilmesi için kredi kartının Türkiye'den alınmış ve taksit özellikli olması gerekir. *Anlaşmalı Bankalar: Vakıfbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Halkbank, Finansbank *
Diğer Ödeme Yöntemleri İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
BKM Express Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar : 0

BKM Express ile bağış Yapmak için aşağıdaki BKM logosuna tıklayınız.