Afet Yardımları

Afet Acil Durum Bağışı

Afet Acil Durum Bağışı

AFET - ACİL DURUM BAĞIŞLARI

Ülkemiz, 2019 yılı Küresel Risk Yönetimi Endeksi verilerine göre, insani krizler ve afetler bakımından “yüksek riskli” ülkeler grubunda. Endeksin tehlike ve maruz kalma puanına göre ise; en riskli 10. ülke. Ne zaman, nerede gerçekleşeceğini ön göremediğimiz bu tehlike karşısında ne yazık ki her an hepimiz afetzede olabiliriz.

Kızılay olarak, önceden tahmin edilemeyen ve insanlarda derin izler bırakan deprem, yangın, göç, salgın, sel ve su baskınları gibi doğal ve beşeri afetlere karşı tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Acil durumlarda afetzedelerin “beslenme, giyinme, barınma, ısınma, hijyen ve sağlık” gibi önemli ihtiyaçlarına karşı hızlı çözümler üretiyoruz. Sizlerin bu kötü günlerle mücadele etmek için Kızılay’a emanet ettiğiniz bağışları afetzedelere ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz..

Afet - Acil Durumları için yaptığınız bağışlarınızla;

Ülkemiz, deprem kuşağında yer alan konumu sebebiyle olası afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmak zorundadır. 2020 yılında tüm dünyada en çok deprem ölümü Türkiye'de gerçekleşmiştir. Türk Kızılay, “Deprem Yardımları” ile depremlere her an hazır olmak ve anında müdahale etmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkemizde kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışlar sebebiyle sel ve su baskınları gerçekleşebilmektedir. 2020 yılında yaşanan büyük çaplı Giresun Selinden birçok insan etkilenmiştir. Kızılay, “Sel & Su Baskınları Yardımı” ile oluşabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkemizde son 5 yılda yaklaşık 39.416 hektarlık orman alanı yangından zarar görmüştür. “Yangın Yardımları’’ ile afetin sebep olduğu mağduriyet giderilene kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımlar (gıda yardımı vb.) ulaştırmaktadır.

2020 yılında yurt dışından Türkiye'ye 677 bin 42 kişi göç etmiştir. Dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın ülkemiz sınırları içerisinde kayıt altında bulunan tüm yabancılara yönelik insani yardım faaliyetleri yürütmektedir. “Göç Yardımları’’ ile yaşadıkları bölgelerde meydana gelen olumsuz olaylarda zor durumda kalan mültecilere yönelik yardım faaliyetleri (barınma, gıda, hijyen vb.) gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizde 2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs pandemisi (COVID-19) ile mücadele etmeye devam etmektedir. Kızılay, korona salgınında olduğu gibi salgına yakalanan hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını (gıda, hijyen vb.) özellikle karantina süreçlerinde “Salgın Yardımları” ile gidermektedir

Aynı zamanda “AFET” yazıp 2868’e göndererek de (10₺) katkıda bulunabilirsiniz.

Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından,

  • Yurt içi Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için Ziraat Bankası TL hesap bilgileri; IBAN: TR 8200 0100 1745 0000 2868 5238 - SWIFT: TCZBTR2A
  • Yurt dışından bağış yapmak için Ziraat Bankası Frankfurt hesap bilgileri; IBAN: DE26 5122 0700 1080 0000 01 KONTO NO: 1080000001 - BLZ: 512 207 00 - SWIFT: TCZBDEFF

Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle,

168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,

Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,

Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapabilirsiniz.

Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

; ;

Afet Acil Durum Bağışı

BAĞIŞ TUTARI:

Düzenli Bağış Bilgileriniz?

Bu bölümde seçmiş olduğunuz bilgiler ile kampanyaya her ay düzenli bağış yapabilirsiniz.

13.5.2021

*Bağışta bulunmak istediğiniz tutar ..... ay boyunca, her ayın ..... günü kredi kartınızdan tahsil edilecektir..

BAĞIŞÇI BİLGİLERİNİZ:

İsterseniz giriş yapmadan da devam edebilirsiniz!

Bilgileriniz bizim için değerlidir. Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz. "*" ile işaretlenen alanlar zorunludur !Kredi/Banka Kartından Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
Taksit sayısı seçimi kredi kartı numarası girildikten sonra yapılabilir. Taksit yapılabilmesi için kredi kartının Türkiye'den alınmış ve taksit özellikli olması gerekir. *Anlaşmalı Bankalar: Finansbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası (Vakıfbank World Kart ile Garanti Flexi Kart'larına ilgili bankalar taksit imkanı sağlamamaktadır.)
BKM Express Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar : 0

BKM Express ile bağış Yapmak için aşağıdaki BKM logosuna tıklayınız.

Diğer Ödeme Yöntemleri İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0