Afet Yardımları

Afet Acil Durum Bağışı

Afet Acil Durum Bağışı

AFET - ACİL DURUM BAĞIŞLARI

Ülkemiz, 2019 yılı Küresel Risk Yönetimi Endeksi verilerine göre, insani krizler ve afetler bakımından “yüksek riskli” ülkeler grubunda. Endeksin tehlike ve maruz kalma puanına göre ise; en riskli 10. ülke. Ne zaman, nerede gerçekleşeceğini ön göremediğimiz bu tehlike karşısında ne yazık ki her an hepimiz afetzede olabiliriz.

Kızılay olarak, önceden tahmin edilemeyen ve insanlarda derin izler bırakan deprem, yangın, göç, salgın, sel ve su baskınları gibi doğal ve beşeri afetlere karşı tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Acil durumlarda afetzedelerin “beslenme, giyinme, barınma, ısınma, hijyen ve sağlık” gibi önemli ihtiyaçlarına karşı hızlı çözümler üretiyoruz. Sizlerin bu kötü günlerle mücadele etmek için Kızılay’a emanet ettiğiniz bağışları afetzedelere ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz..

Afet - Acil Durumları için yaptığınız bağışlarınızla;

Ülkemiz, deprem kuşağında yer alan konumu sebebiyle olası afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmak zorundadır. 2020 yılında tüm dünyada en çok deprem ölümü Türkiye'de gerçekleşmiştir. Türk Kızılay, “Deprem Yardımları” ile depremlere her an hazır olmak ve anında müdahale etmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkemizde kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışlar sebebiyle sel ve su baskınları gerçekleşebilmektedir. 2020 yılında yaşanan büyük çaplı Giresun Selinden birçok insan etkilenmiştir. Kızılay, “Sel & Su Baskınları Yardımı” ile oluşabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkemizde son 5 yılda yaklaşık 39.416 hektarlık orman alanı yangından zarar görmüştür. “Yangın Yardımları’’ ile afetin sebep olduğu mağduriyet giderilene kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımlar (gıda yardımı vb.) ulaştırmaktadır.

2020 yılında yurt dışından Türkiye'ye 677 bin 42 kişi göç etmiştir. Dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın ülkemiz sınırları içerisinde kayıt altında bulunan tüm yabancılara yönelik insani yardım faaliyetleri yürütmektedir. “Göç Yardımları’’ ile yaşadıkları bölgelerde meydana gelen olumsuz olaylarda zor durumda kalan mültecilere yönelik yardım faaliyetleri (barınma, gıda, hijyen vb.) gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizde 2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs pandemisi (COVID-19) ile mücadele etmeye devam etmektedir. Kızılay, korona salgınında olduğu gibi salgına yakalanan hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını (gıda, hijyen vb.) özellikle karantina süreçlerinde “Salgın Yardımları” ile gidermektedir

Aynı zamanda “AFET” yazıp 2868’e göndererek de (20₺) katkıda bulunabilirsiniz.

Türk Kızılay olarak, destekleriniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz. ​Ayrıca diğer insani yardım çalışmalarına bağışta bulunarak da Kızılay’a destek olabilirsiniz.

Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?
 • Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı/Banka Kartı kullanarak elektronik işlemle,
 • Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından (Banka Hesap Numaraları),

  * Ziraat Bankası TL hesap bilgileri;
  IBAN: TR48 0001 0021 1000 0028 6852 54  Kopyala  
  SWIFT
  : TCZBTR2A Kopyala

  *Ziraat Bankası Frankfurt hesap bilgileri;
  EURO IBAN: DE26 5122 0700 1080 0000 01 Kopyala
  KONTO NO: 1080000001 Kopyala
  BLZ: 512 20 700  Kopyala
  SWIFT
  : TCZBDEFF Kopyala

 • 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,
 • Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,
 • Kızılay Mobil Uygulaması ile, İndirmek İçin: App Store - Google Play
 • Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağış yapabilirsiniz.
Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.
Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Diğer İletişim Kanallarımız
Türk Kızılay Bağış Yönetimi Direktörlüğü E-mail: bagis@kizilay.org.tr
Türk Kızılay Kurumsal WhatsApp Hattı:+90 552 150 1868

 
; ; ;

Afet Acil Durum Bağışı

BAĞIŞ TUTARI:

Düzenli Bağış Bilgileriniz?

Bu bölümde seçmiş olduğunuz bilgiler ile kampanyaya her ay düzenli bağış yapabilirsiniz.

2.6.2023

*Bağışta bulunmak istediğiniz tutar ..... ay boyunca, her ayın ..... günü kredi kartınızdan tahsil edilecektir..

Varsa sizi yönlendiren şube ya da temsilcilik:

BAĞIŞÇI BİLGİLERİNİZ:

İsterseniz giriş yapmadan da devam edebilirsiniz!

Bilgileriniz bizim için değerlidir. Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz. "*" ile işaretlenen alanlar zorunludur !Kızılay Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar : 0