Yurt Dışı Yardımları

Kırgızistan’a İnsani Yardım

Kırgızistan’a İnsani Yardım

Kırgızistan’a İnsani Yardım

6.5 Milyon nüfuslu Kırgızistan’da, Türk Kızılay tarafından geçtiğimiz yıllarda Yurt dışı Kurban ve Ramazan Programları kapsamında yardım faaliyetleri yürütülmüştür.

Tacikistan ve Kırgızistan sınırındaki bir su şebekesinin kullanımı konusunda iki ülke vatandaşları arasında yaşanan anlaşmazlık, 28 Nisan 2021 tarihinde çatışmaya dönüşmüştür. Söz konusu çatışma nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri zarar görmüş, 250 kişi yaralanmış, 36 Kırgızistan ve 19 Tacikistan vatandaşı hayatını kaybetmiştir. 40.000’den fazla Kırgız vatandaşının evini terk etmek zorunda kalmasına neden olan bahse konu çatışma 30 Nisan 2021 tarihinde sonlandırılmıştır.

Söz konusu gerginlik sonucunda ortaya çıkan insani ihtiyaca müdahale kapsamında 9 Mayıs 2021 tarihinde başlatılan Kırgızistan İnsani Yardım Operasyonu, Kırgız Kızılayı'nın talebiyle uzun süreli iş birliği yapılmasını sağlamak üzere Türk Kızılay Kırgızistan Delegasyon Başkanlığının kurulmasına vesile olmuştur.

Delegasyon Başkanlığımız aracılığı ile Kırgızistan’da sağlık, barınma, gıda, gıda dışı destek, psiko-sosyal destek, koruma, su, sanitasyon ve hijyen, eğitim ve diğer alanlarda proje ve faaliyetler yürütülmektedir. Siz de istediğiniz tutarda bağış yaparak Kırgızistan’da bulunan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatabilir tüm GSM operatörleri üzerinden 2868'e “KIRGIZİSTAN” yazıp mesaj yollayarak da 10₺ yardımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer insani yardım çalışmalarına bağışta bulunarak da Kızılay’a destek olabilirsiniz.

Desteğiniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

  • Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından (Banka Hesap Numaraları),
  • Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle,
  • 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,
  • Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,
  • Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapabilirsiniz.

Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.

Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

; ;

Kırgızistan’a İnsani Yardım

BAĞIŞ TUTARI:

Varsa sizi yönlendiren şube ya da temsilcilik:

Düzenli Bağış Bilgileriniz?

Bu bölümde seçmiş olduğunuz bilgiler ile kampanyaya her ay düzenli bağış yapabilirsiniz.

17.5.2022

*Bağışta bulunmak istediğiniz tutar ..... ay boyunca, her ayın ..... günü kredi kartınızdan tahsil edilecektir..

BAĞIŞÇI BİLGİLERİNİZ:

İsterseniz giriş yapmadan da devam edebilirsiniz!

Bilgileriniz bizim için değerlidir. Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz. "*" ile işaretlenen alanlar zorunludur !Kredi/Banka Kartından Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
Taksit sayısı seçimi kredi kartı numarası girildikten sonra yapılabilir. Taksit yapılabilmesi için kredi kartının Türkiye'den alınmış ve taksit özellikli olması gerekir. *Anlaşmalı Bankalar: Vakıfbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Halkbank, Finansbank *
Diğer Ödeme Yöntemleri İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Değerli bağışçımız, yurtdışından banka aracılığıyla Kurumumuza yapacağınız bağış işleminiz hafta içi ve bankanın mesai saatleri (Türkiye saati ile 09:00 -17:00) içerisinde olması gerekmektedir. Hafta sonu veya bankanın mesai saatleri dışında yapacağınız bağış işlemlerinde TL/EURO kur aralığının yüksek olmasından dolayı fark meydana gelmekte ve bu fark banka tarafından ödemenize yansıtılmaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar :0
BKM Express Ödeme İşlemleri Formu

Banka sistemimiz 3D Secure ve 1024 bit SSL şifreleme ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kartınızdan Çekilecek Tutar : 0

BKM Express ile bağış Yapmak için aşağıdaki BKM logosuna tıklayınız.