Haber Arşivi

5 / 5
08/12/2013

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğüne Taze Kan

İyilik yolculuğunda 145 yılı geride bırakan Türk Kızılayının Genel Müdürlük makamına, Dr. Mehmet Güllüoğlu atandı.
Bir süredir, Teftiş kurulu başkanı Özkan Kalemci tarafından vekâlet edilen Genel Müdürlük için, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu kararı ile asaleten atanan Dr. Güllüoğlu 26.11.2013 tarihi itibari ile görevine başlamıştır.
Dünyanın pek çok bölgesinde insani hizmetlerin sürdürebilmesi için yardım operasyonları yapan Türk Kızılayı hem yurtiçi, hem de yurtdışındaki organizasyonlarına Genel Müdür Dr. Güllüoğlu ile ivme kazandıracaktır. Kızılayın Ankara’daki Genel Merkez binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde Başta Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar olmak üzere, Yönetim Kurulu üyeleri ile birim yöneticileri hazır bulunmuşlardır.
Devir teslim töreninde konuşan Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar; “Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü zor ve çetin bir görevdir. Dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların derdini paylaşmak, yetimlerin başını okşayıp, açları doyurmaktır. Bu kutlu görevi bu güne kadar bihakkın yerine getiren Teftiş Kurulu Başkanımız Sayın Özkan Kalemciye teşekkür ediyorum. Genel Müdürümüz Dr. Mehmet Güllüoğlu’na da bu zor yolda yürürken yönetim kurulumuzla birlikte, on binlerce Kızılay Gönüllüsünün her zaman yanında olduğunu hatırlatır, yeni görevinde başarılar dilerim, Allah yollarını, yönlerini ve gönüllerini hep iyilikten tarafa çevirsin” dedi.
Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu Kimdir?
1982 yılında Konya’da dünyaya gelen Mehmet Güllüoğlu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak doktorluk kariyerine başladı. Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği Projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamlayan Dr. Mehmet Güllüoğlu, sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmasına da katıldı. Filistin (Batı Şeria ve Gazze), Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Katar, Kenya ve Somali’deki sağlık çalışmalarında gönüllü olarak görev alan Dr. Mehmet Güllüoğlu, uluslararası platformlarda sunumlar gerçekleştirerek, ülkesini yurtdışında da temsil etti.
Uluslararası insani yardım kuruluşlarının yapılanması konusunda araştırmaları bulunan Dr. Mehmet Güllüoğlu, özellikle Afrika ve Orta Doğu’da çalışmalar yürüttü. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneğinde yöneticilik görevleri üstlenen Dr. Mehmet Güllüoğlu halen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Mehmet Güllüoğlu, evli ve iki çocuk babası. Birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunda gönüllü üyelikleri bulunan Dr. Mehmet Güllüoğlu, profesyonel kariyerine Türk Kızılayı Genel Müdürü olarak devam ediyor.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ