Haber Arşivi

5 / 0
08/12/2013

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’dan İşbirliği Ziyareti

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Serdar Çam, Türk Kızılayı Genel Merkezi’ni ziyaret etti. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ı Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve üst düzey yöneticiler ağırladı.
Türk Kızılayı’nın yurtdışında gerçekleştirdiği yardım çalışmalarını görüşmek ve yapılabilecek işbirliği projeleri hakkında değerlendirme yapmak üzere Türk Kızılayı Genel Merkezi’ne gelen Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Serdar Çam, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Genel Başkan Danışmanı Saadettin Çay ve Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci ile de görüştü.
“Kızılay’ın Deneyimlerinden Yararlanıyoruz”
Faaliyetlerinde Kızılay’ın deneyimlerinden yaralandıklarını belirten TİKA Başkanı Çam, “Yönetim Kurulu olarak gönüllü çalıştığınız için daha çok proje üretiyorsunuz. Bu nedenle biz de çalışmalarımızda sizi örnek alıyoruz. Kurban kampanyanızı da yakından takip ettik. Böyle bir işleyişin olması gönlümüzü de rahatlatıyor. Kızılay’a gönül rahatlığıyla bağış yapıyoruz. Bu özverili çalışmalardan dolayı da yurtdışına yönelik yapılan yardımlarda birlikte hareket etmek istiyoruz.” ifadesinde bulundu.
“Ortak Projelere Açığız”
TİKA’nın yurtdışında gerçekleştirdiği çalışmaları beğeniyle takip ettiklerini söyleyen Genel Başkan Akar ise, “Bizim toplumumuz gönlü zengin ve eli bol olduğu için ihtiyacı olana daha çok ve hızlı yardım götürebiliyoruz. Ortak proje geliştirerek yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerine kalıcı yardımlarda bulunabiliriz.” şeklinde konuştu. Genel Başkan Akar ve Türk Kızılayı’nın üst düzey yöneticileri, ziyaretten duydukları büyük memnuniyeti de ifade ettiler.
Gerçekleştirilen toplantının ardından TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Türk Kızılayı Şeref Defteri’ni de imzaladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ