Haber Arşivi

5 / 0
08/12/2013

En Fazla Kurban Vekaleti Alan Şubeye Teşekkür

Ülke genelinde bulunan 700 aşkın şubesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşan Türk Kızılayı, çalışmalarıyla başarıya koşan şubelerini onurlandırıyor. Bu kapsamda Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nda en çok vekâleti alan Ankara Şubesi’nin başarısı ödüllendirildi.
Geleneksel hale gelen ve bu yıl “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganı ile düzenlenen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası çerçevesinde Türkiye genelindeki Türk Kızılayı şubelerinden en çok kurban vekâletini alan Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu’na, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar bu başarıyı onurlandırmak adına bir plaket verdi.
“Şubelerimize Örnek Olsun”
2007 yılında hayata geçirilen Kurban’da Kızılay Modeli’nin toplumun önemli bir kesimi tarafından kabul gördüğünü vurgulayan Genel Başkan Akar, “Bizi diğer kurum ve kuruluşların kurban kampanyalarından ayıran özelliklerimiz var. Farkımızı en iyi şekilde anlatan Ankara Şubemiz, en çok kurban vekâletini alarak bunu göstermiş oldu. Bu başarının diğer şubelerimize de örnek oluşturacağını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ