Haber Arşivi

5 / 0
08/12/2013

Cumhurbaşkanı Gül'den Çalışmalara Yakın İlgi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyet, Kilis'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret programı dahilinde Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler Kilis'te Suriyeliler'in misafir edildiği Elbeyli konaklama tesislerini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve üst düzey yöneticilerden bilgi aldı.
Bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere Kilis'e gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e eşi Hayrünnisa Gül, Alile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çok sayıda milletvekili ve üst düzey bürokrat eşlik etti. Kentteki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekilerin son durağı, ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak ülkemize gelen Suriye vatandaşlarının misafir edildiği Elbeyli Konaklama Tesisleri oldu.
Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyeti Elbeyli'de, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Şube Başkanları, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ve çok sayıda Kızılaycı karşıladı. Kampta konaklayan Suriyelilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Gül daha sonra beraberindekilerle birlikte alanda bulunan tesisleri gezdi.
Duygusal Anlar Yaşandı    
AFAD, Türk Kızılayı ve UNICEF'in ortaklaşa yürüttüğü Suriyeli Çocukların Desteklenmesi Projesi kapsamında konaklama alanında oluşturulan "Çocuk Dostu Alanı"  da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekilere gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili Genel Başkan Akar bilgi verdi. Çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ve 17 konaklama tesisinde binlerce çocuğun yararlandığı çalışmanın detaylarını Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin büyük bir ilgiyle dinledi.
Tesiste bulunan Suriyeli çocuklar, Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekileri şiirler ve sevgi sözcükleri ile karşıladı. Çocukların Türkiye sevgilerini kağıda döktükleri resimleri inceleyen ve çocuklarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, eşi Harünnisa Gül ve Bakan Şahin duygu dolu anlar yaşadılar. Gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Kızılaycılara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Gül, Türk Kızılayı Genel Müdürü olarak görevine yeni başlayan Dr. Mehmet Güllüoğlu'na da başarılar diledi.
Kilis programı kapsamında Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Türk Kızılayı Kilis Kan Merkezi'ni de ziyaret etti. Ziyaret programı kapsamında bölge Şubelerinin başkanları ve Suriye İnsani Yardım Ülke Alan Koordinatörlüğü yöneticileri  de heyete eşlik etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ