Haber Arşivi

5 / 0
08/12/2013

Ege’deki Su Baskınlarından Etkilenenlere Acil Müdahale

İzmir’de aşırı yağış nedeniyle meydana gelen su baskınları sonrasında İzmir Valiliği ve İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunan Türk Kızılayı, yapılan ihtiyaç tespiti çalışmaları sonucu uzman ekipleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırdı.
Su baskınları sonrasında alarm durumuna geçen Türk Kızılayı, yağmurdan en çok etkilenen Bornova, Konak, Basmane, Çankaya, Gürçeşme, Yenişehir semtlerinde 5 araç ve 12 kişilik Kızılay ekibi ile ihtiyaç tespiti çalışmaları yaptı. Kızılay ekiplerinin yaptığı ihtiyaç tespiti sonucu afetzedelere 352 adet battaniye ve 500 adet kumanya (kek, su, meyve suyu, ekmek arası sandviç) ulaştırılırken bölgede bulunan ikram araçlarıyla da çay ve çorba dağıtımı yapıldı.
Türk Kızılayı, gelişmeleri Afet Operasyon Merkezi ile Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi’nde kurulan kriz masasından takip ediyor.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ