Haber Arşivi

5 / 0
12/12/2013

Bilkent Şubesi’nden Sevgi Bohçası İşbirliği

Türk Kızılayı Bilkent Şubesi, yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi annelerin yanında olabilmek amacıyla oluşturulan Sevgi Bohçası Projesi kapsamında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Türk Kızılayı ile böyle bir projede işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Soner Akbaş, bu proje ile hastanelerinde tedavi gören ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarına daha çok destek olunabileceğini söyledi.

Sevgi Bohçası Projesi Nedir?

Sevgi Bohçası” projesi ile maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında destek olmayı amaçlandı. Kurumsal ve bireysel bağışçıların ayni ve nakdi desteği ile yürütülen proje kapsamında, dünyaya gelen bebeklerin öncelikli olarak beslenme, hijyen, giyim eşyası gibi ihtiyaçlarının karşılanması ve yeni doğan bebeklerin uygun koşullarda bakılabilmesi, ailelerin sosyal yardım hizmetlerinden ve bebek bakımı ile ilgili bilgilendirme hizmetlerinden faydalanabilmesi hedefleniyor.

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ