Haber Arşivi

5 / 0
23/12/2013

Gazze’ye 15.000 Kişilik Gıda Ve Hijyen Malzemesi Yardımı

Gazze’de bir haftadır devam eden sağanak yağış ve fırtına günlük yaşamı felç etti. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinliler için harekete geçen Türk Kızılayı 15.000 kişilik gıda ve hijyen malzemesini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Türk Kızılayı, Gazze’ye yönelik yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bölgede acil yardım çalışmalarının yanı sıra kalıcı projelere de imza atan Türk Kızılayının bir ekibi de Gazze içerisinde çalışmalarına devam ediyor. Bir haftadır devam eden ve insani ihtiyaçların karşılanmasını güçleştiren sağanak yağmur ve fırtınanın ardından yine Türk Kızılayı yardım çalışmalarını başlattı.

Gazze’de görev yapan Türk Kızılayı ekibi, Filistin Kızılayı ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı neticesinde 15.000 kişi acil gıda ve hijyen malzemesi ihtiyacını karşılayacak 3.000 gıda ve hijyen kolisinin Türk Kızılayı tarafından temin edilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına karar verildi. Bu karar doğrultusunda gerekli yardım malzemesi, bölge insanının tüketim alışkanlıkları gözetilerek, yerelden temin edilecek ve Kızılaycılar tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek.

  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ