Haber Arşivi

5 / 0
24/12/2013

Bayburt Şubesi’nden Şehit Ailesine Yardım

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi, Aksar köyünde ahırı yanan ve 2 ineği telef olan şehit ailesine eşya ve gıda yardımında bulundu.

Bayburt Vali Vekili Abdulhamit Karaca, Türk Kızılayı Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri, Bayburt’un Aksar Beldesi’nde çıkan yangın sonrası mağdur duruma düşen aileye ev eşyası ve gıda malzemesi yardımını bizzat teslim ettiler.
 
Basit nedenlerden dolayı yangınlar çıkabildiğini ve biraz daha özen gösterildiğinde birçok felaketin önüne geçilebileceğini vurgulayan Bayburt Vali Vekili Abdulhamit Karaca, afetzede ailenin yangından dolayı kaybına bir nebze de olsa katkıda bulunmak adına önümüzdeki yaz mevsiminde besi hayvanı yardımında bulunacaklarını söyledi. Karakaşoğlu ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Karaca, Türk Kızılayı’na da katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
Türk Kızılayı Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy ise gerekli olan tüm durumlarda Bayburt Valiliğinin de desteği ile her zaman yardımda bulunacaklarını ifade etti.
 
15 ay önce de oğlu şehit olan afetzede aile yapılan yardımdan dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ