Haber Arşivi

5 / 0
31/12/2013

Bilkent Şubesi Çalışmalarına Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Birlik Vakfı Ankara Şubesi, Türk Kızılayı Bilkent Şubesi’nin düzenlediği kan bağışı kampanyasına destek oldu. 

Kan ihtiyacının giderilmesi çalışmalarında Türk Kızılayı’na katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Kan Bağışı Kampanyası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birlik Vakfı Ankara Şubesi’nde düzenlendi. Gerçekleştirilen kan bağışı organizasyonları yoğun ilgi gördü.

Kan veren üyelere teşekkürlerini ifade eden Birlik Vakfı Ankara Şubesi Müdürü Recai Nurhan Yavuz “Kan kaynağı sadece insan olan ve insan hayatlarının kurtarılmasında en çok ihtiyaç duyulan maddedir. Bu konuda zaman içerisinde Kızılay Bilkent Şubesi ekipleriyle ortaklaşa çalışma yaparak kan bağışına destek veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kan bağışının ihtiyacı olan insanlara el uzatmanın bir yolu olduğunu belirten Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları ise “Bir ünite kanın bir hayat kurtarmak demek olduğuna ve kan bağışının sadece acil durumlar için değil sürekli yapılması gerektiğine inanıyoruz. Gönüllülük esasına dayanan bu konuda herkesin duyarlı olması gerekiyor. Türk Kızılayı Bilkent Şubesi’ne bu tür kampanyalar düzenledikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Her zaman kan bağışı yapılması gerektiğini söyleyen Bilkent Şubesi Başkanı Celal Ergin de, “Hepimiz kan bağışının hayati önem taşıdığını biliyoruz. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Bu nedenle toplum bilincini artırmalıyız. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarıyor.” ifadesinde bulundu.

Engellilerin Yanındayız

Engellilere ziyaretlerini sürdüren Bilkent Şubesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler ve Bakım Merkezi Daire Başkanı Hulusi Armağan Yıldırım, son olarak Saray Engelli Öğrenci Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler ve Bakım Merkezi Daire Başkanı Hulusi Armağan Yıldırım, “Çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi öğrencilerimize vermek ve onlarla zaman geçirmek için buradayız. Tabi ki bu ziyaretlerimiz sadece bu güne özel değil. Biz engelli öğrencilerimize bütün yıl değer veriyor, ihtiyaçlarını gözeterek elimizden geldiğince destek oluyoruz.” diye konuştu.

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ