Haber Arşivi

5 / 0
31/12/2013

Nepal Kızılhaçı’ndan Türk Kızılayı’nın Çalışmalarına Övgü

Türk Kızılayı ile ortak çalışmalara imza atmak için Türkiye’de bulunan Nepal Kızılhaç heyeti, Genel Merkez ziyareti sonrası Suriyelilerin misafir edildiği Nizip konteynırkentinde incelemelerde bulundu. Heyet, Türk Kızılayı’nın yürüttüğü insani yardım operasyonun üst düzeyde olduğunu belirtti.

Nepal Kızılhaçı Afet Müdahale Komite Başkanı Heri Prasad öncülüğündeki heyet, Gaziantep Nizip’te kurulan konteynırkentte incelemelerde bulundu. Kamptaki okul ve sosyal tesisleri de gezen Nepal Kızılhaçı heyeti, ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilere yönelik gerçekleştirilen insani yardım operasyonunun üst düzeyde olduğunu kaydetti.

“Çalışmalar Çok Başarılı”

Türk Kızılayı ile sağlanan mutabakata istinaden konteynerkentti ziyaret ettiklerini söyleyen Prasad, Türk Kızılayı’nın dünyadaki insani yardım operasyonlarını dikkatle izlediklerini ifade etti. Prasad sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’ye, Suriyelilere yapılan hizmetleri gözlemek ve vizyonumuzu genişletmek amacıyla geldik. Türk Kızılayı ve diğer kuruluşların Suriyelilere yönelik yürüttüğü çalışmalar gerçekten çok başarılı. Başta, sosyal faaliyetler ve tıbbi hizmetler en üst düzeyde. Gördüğümüz manzara da bizleri çok mutlu etti.”

  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ