Haber Arşivi

5 / 0
31/12/2013

Uluslararası Kongrenin Yıldızı Kızılay Oldu

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi’ne Türk Kızılayı’nın çalışmaları damga vurdu. Sosyal hizmetler konusunda Türkiye’nin örnek kuruluşu olan Türk Kızılayı, katılımcılardan büyük takdir gördü. 

Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği tarafından düzenlenen, yurtiçinden ve yurtdışından yüzlerce uzmanın katıldığı kongre Antalya’da gerçekleştirildi. Kongrede Türk Kızılayı’nı Akçakoca Yaşlılar Konukevi Müdürü Galip Kabaklarlı temsil etti. Türk Kızılayı’nın afet, kan, gençlik ve daha birçok alanda hizmet ürettiğini, en önemli faaliyet alanın ise sosyal hizmetler olduğunu belirten Kabaklarlı’nın konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sosyal hizmet kuruluşlarını bir araya getiren kongrede katılımcılar, Türk Kızılayı’nın yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğü insani yardım operasyonları hakkında da detaylı bilgi almış oldu.

Bağışçılarla Hoş Sohbet 

Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başka bir önemli çalışmaya daha imza attı. Türk Kızılayı’nın destekçileri arasında önemli bir yere sahip olan yaşlı bağışçılarını unutmayan Türk Kızılayı, “Yaşlılıkta Anıların Paylaşılması” adlı grup çalışması düzenledi.

Grup çalışmasının ilkinin Ankara’da gerçekleştirildiğini belirten Sosyal Hizmetler Müdürü Zafer Kamber, “Periyodik olarak yapılacak toplantılar ile Türk Kızılayı’nın destekçileri olan bağışçılarımızın hem sosyal katılımları sağlanacak, hem de paylaşımda bulunarak geçmişe dair mutlu anıları hatırlamalarına yardımcı olunacak” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ