Haber Arşivi

5 / 1
06/01/2014

Merkez Kadın Kolları Şube’den 11 bin 921 Çocuğa Yardım

Türk Kızılayı Merkez Kadın Kolları Şubesi, 2013 yılında “Çocuklarımız Okusun Projesi” kapsamında 11 bin 921 çocuğa başta giyim olmak üzere yardım ulaştırdı. 

Çocuklarımız Okusun Projesi
Türk Kızılayı Merkez Kadın Kolları Şubesi, yürüttüğü sosyal yardım çalışmalarına bir yenisini daha kattı. “Çocuklarımız Okusun Projesi” ile kolları sıvayan Merkez Kadın Kolları Şubesi, eğitim çağındaki çocukların ayakkabı, palto, eşofman, kırtasiye malzemesi gibi ihtiyaçlarının yanı sıra okulların da hijyen malzemelerini karşılıyor.

Bağışçılarımıza Teşekkür Ediyorum
Merkez Kadın Kolları Şube Başkanı Gülay Kuriş, “Proje ile eğitim çağında ancak ailelerinin ekonomik gücü zayıf olan çocuklarımıza destek olmayı hedefledik. Projeye destek veren LC Waikiki, Sapro Temizlik San. A.Ş, Merkez Çelik A.Ş, İstikbal Mobilya, Mattel Oyuncak,  Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş, Kopaş Kozmetik A.Ş, TASEV, Hayat Kimya A.Ş, Vikink Kağıt ve Sellüloz A.Ş, Haz Kimya Mühendislik Sanayi’ye ihtiyaç sahipleri ve şubemiz adına çok teşekkür ediyorum. Bağışçılarımızın da cömert desteğiyle önümüzdeki yıllarda daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Çocuklarımız Okusun Projesi ile 2013 yılında Diyarbakır Bismil’de ilçe ve köy okullarında okuyan 4 bin 504, Yozgat merkezinde bin 506, Yozgat ilçe okullarında okuyan 5 bin 713, Mardin Musa Cihaner Çocuk Yuvası’nda 84, İstanbul Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 19 çocuğa giyim malzemeleri ile okullara da hijyen malzemeleri ulaştırıldı.

Merkez Kadın Kolları Şubesi, son olarak İstanbul’da işitme engelli çocukların eğitim gördüğü Dosteller İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Başkan Gülay Kuriş, Genel Sekreter Nilüfer Aktaş, Genel Sekreter Yardımcısı Nur Vardallı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Şensivas, çocuklara yeni yıl sürprizi yaptı. Okulda eğitim gören 95 öğrenciye çeşitli giyim malzemeleri hediye edilirken, yine çocuklar için okulda kullanılmak üzere hijyen malzemeleri teslim edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ