Haber Arşivi

5 / 0
06/01/2014

Sarıkamış Anma Törenine Türk Kızılayından Destek

Türk Kızılayı bu yıl da Sarıkamış Şehitleri Anma Töreni’ne destek verdi. Üst düzeyde katılımının sağlandığı törende Kızılay gönüllüleri de boy gösterdi. Türkiye’nin dört bir tarafından tören alanına gelen vatandaşlara yemek ikramını da her zamanki gibi Türk Kızılayı yaptı.
 
90 bin askerimizin şehit düştüğü 1915 Sarıkamış Harekâtı’nın 99’uncu yıldönümü nedeniyle düzenlenen Anma Törenine, geçen yıllarda olduğu gibi onbinlerce vatandaş katıldı. “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” adıyla düzenlenen etkinliğe önceki yıllarda olduğu gibi Türk Kızılayı da destek verdi. Etkinliğe katılan siyasilere, bürokratlara ve yaklaşık 20 bin vatandaşa yemek ikramında bulunan Türk Kızılayı, tören alayının geçtiği güzergâh üzerinde sıcak çay servisi de yaptı.
 
Onbinler Şehitlerimiz İçin Yürüdü
 
Sarıkamış Kızılçubuk mevkiinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hüseyin Akar, Jandarma Genel Komutanı Org. Servet Yörük, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Akın Öztürk, Kars Valisi Eyüp Tepe, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Aslan ve Yunus Kılıç katıldı. Türk Kızılayı’nı ise Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sefa Saygılı, Genel Müdür Mehmet Güllüoğlu, Bölge Afet ve Kan Merkezi Müdürleri, Şube Başkanları temsil etti.
 
Dört gün süren Anma Töreni boyunca Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vatandaşlarımıza ikramlarda bulunan Türk Kızılayı, meşale dağıtımı da yaptı. Şehitlerimiz için okunan dualardan sonra vatandaşlara lokum dağıtan Kızılaycılar, 10 kilometrelik korteje de katıldı.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da tören alanında kan bağış çadırı kuran Türk Kızılayı, binlerce hayırseverin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kan bağış çadırını ziyaret eden Genel Müdür Mehmet Güllüoğlu, Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz ile çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gürbüz günün anısına Genel Müdür Güllüoğlu’na plaket taktim etti. Güllüoğlu, törene destek veren sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de bir araya geldi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ