Haber Arşivi

5 / 5
13/01/2014

Gençlik Kolları Üyeleri Gençlik Zirvesi’nde Buluştu

Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri, şubelerdeki gençlik kolları sayılarının arttırılması çalışmasıyla Türkiye genelinde 43 şubede kurulan 235 Gençlik Kolları üyesi ve ÜNİKULÜP başkanını Gençlik Zirvesi’nde bir araya getirdi.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu’nun da katıldığı İstanbul’daki Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelen gençler, uygulamaya koydukları genel faaliyetleri ile projelerini paylaşarak yeni fikirler edinme fırsatı buldu.
 
Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünün organizasyonu ile gerçekleştirilen Gençlik Zirvesinde ayrıca Kan Hizmetleri, Afet Gönüllülüğü, Kızılaycılığın ve Yedi Temel İlkenin Anaokulu, İlköğretim, Ortaöğretim ve Liselerde Yaygınlaştırılması, Kurumsal Tanıtım, Üniversiteler, Sosyal Hizmetler, Gençlik Kamplarında Milli Kültür ve Aile Kavramı konu başlıklarında 9 ila 12’er kişilik çalışma grupları halinde proje çalıştayları da düzenlendi. 18 kişilik katılımcının oluşturduğu diğer bir çalıştay grubu ise “Türk Kızılayı Gençlik Politikası”nın revizesine yönelik çalışmada bulunarak “Gençlik Politikası Belgesini” oluşturdu.
 
“Genç Fikirlere Açığız”
 
Türk Kızılayı’nın her zaman genç fikirlere açık olduğunu belirten Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar,Bu iyilik serüveninde bizler, geçmişten aldığımız hizmet bayrağını, inşallah daha da yukarılara taşıyarak, yeni nesillere emanet edeceğiz. Bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak, insan onurunun korunması için mücadele ediyoruz. Birçoğunuz gibi bizler de Kızılay gönüllüleriyiz. Gönüllü çıktığımız bu yolda, sizlerin enerjisi, bizlere de güç veriyor, umut veriyor. Nasıl ki Türkiye’nin gücünün en önemli kaynaklarından biri genç nüfusu ise, Türk Kızılayı’nın dünyadaki insani yardım hareketine yöne veren, küresel bir aktör haline gelmesinin en temel dayanaklarından biri de Kızılaycılık ilkelerine gönülden bağlı olan gençlerimizdir.” şeklinde konuştu.
 
“Kendi Farkınızı Ortaya Koyun”
 
Sivil Toplum Kurumlarında çalışmalarda bulunmanın kendi kariyer hedefinde bulunduğunu belirten Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu, “Kendi farkınızı şimdiden ortaya koyarsanız ve çabalarsanız meyvelerini muhakkak toparlarsınız. Tüm kalbimle inanıyorum ki sizlerin fikirleri, Kızılayımızı daha güzel yarınlara taşıma noktasında bizler için yol gösterici olacak. Daha faydalı çalışmaları, inşallah beraberce gerçekleştireceğiz.” ifadesini kullandı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ