Haber Arşivi

5 / 0
14/01/2014

Ankara Şubesi’ne Nepal Kızılhaçı’ndan Üst Düzey Ziyaret

Türk Kızılayı’nın afet operasyon ve müdahale yöntemlerini, işleyiş süreçlerini gözlemlemek ve kendi afet hazırlık yöntemlerini bu doğrultuda geliştirmek için Türkiye’ye gelen Nepal Kızılhaçı yetkilileri, birçok projesiyle örnek alınan Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Nepal Kızılhaçı Afet Operasyon Müdahale Komisyonu Başkanı Hari Prasad ve heyetini misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Türk Kızılayı’nın ülke genelinde 700’ü aşkın şubesi bulunduğunu, bu şubelerin birçok afete destek verdiğini, sosyal yardımlarda bulunduğunu, Türk Kızılayı’nın gücünü bu yapılanmadan aldığını söyledi. Bu deneyimi dünyanın dört bir tarafındaki Kızılay ve Kızılhaçlarla paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını belirten Hizanlıoğlu, Ankara Şubesi’nin işleyişi, yardım çalışmaları, gönüllüleri ve üye yapısı hakkında Kızılhaç heyetine detaylı bilgi verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ