Haber Arşivi

5 / 0
15/01/2014

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Kızılay’ı Ziyaret Etti

Ulusal ve uluslararası arenada başarılı çalışmalara imza atan Türk Kızılayı’na gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Kızılayı’na bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Milli Savunma Bakanı Yılmaz’ı Türk Kızılayı Genel Merkezi’nde ağırlayan Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’a, Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Tuncay Kopuz, Gülay Aslan, Prof. Dr. Gülsüm Özet, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Aslan, Denetim Kurulu Raportörü Ömer Faruk İmamoğlu, Sivas Şubesi Başkanı Mustafa Sarılar ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
 
Yurtiçi ve Yurtdışında gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerinin anlatıldığı görüşmede Türk Kızılayı’nın gelirlerinin artırılması için hayata geçirilen ve kısa bir süre sonra açılışı yapılacak olan Erzincan Maden Suyu fabrikasından da bahsedildi.
 
“Türk Kızılayı Gönlümüzde Pozitif İmaj Yaratıyor”
 
Türk Kızılayı’nın Uzak Doğu’dan Afrika’ya kadar yardıma ihtiyaç duyulan her yere ulaştığını belirten Bakan Yılmaz, “Sivil toplum kuruluşları halkla daha çabuk bütünleşir. Bu yüzden devletin şefkat eli sivil toplum kuruluşlarıdır. Kızılay da ihtiyacı olana yardım etme noktasında çalışmalarını özveriyle gerçekleştiriyor. Bu yüzden Kızılay herkesin gönlünde pozitif bir imaj yaratıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın da her alanda Türk Kızılayı’na destek olmaya devam edeceğini belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.
 
Gerçekleştirilen görüşmenin ardından ise Bakan Yılmaz Türk Kızılayı Şeref Defteri’ni imzaladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ