Haber Arşivi

5 / 0
23/01/2014

Küçük Boksörün Ailesine Tokat Şubesi’nden Yardım

Böbrek hastası annesine bakmak için simit satmak zorunda kalan 14 yaşındaki boksör Yaşam Erdem’in imdadına Türk Kızılayı Tokat Şubesi yetişti.
 
Yardım çağrısı üzerine Tokat Şubesi aracılığıyla aileye kışlık yakacak gönderen il esnafı ailenin yüzünü güldürdü. Tokat Şubesi ise aileye giyecek ve gıda yardımında bulundu.
 
Ailenin önceden İstanbul’da yaşadığını, anne ve babanın boşanmasından sonra Yaşar Erdem’in ve annesinin memleketleri Tokat’a döndüğünü belirten Şube Başkanı Hüseyin Yapıcı, anne Fadime Erdem’in tek böbrek ile yaşadığını, ailenin geçimini 2 madalya ve onur belgesi bulunan 14 yaşındaki boksör Yaşar Erdem’in sağladığını söyledi. Aileye esnafların da desteğiyle yardımda bulunduklarını, yardımların devamı için herkesin desteklerini beklediklerini kaydeden Yapıcı, aileyi zor gününde yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ