Haber Arşivi

5 / 0
23/01/2014

Sinop Şubesi’nden Yol Güvenliğine Destek

Emniyet kemeri kullanımını özendirmek, bu sayede trafik kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaları azaltmak için yola çıkan Türk Kızılayı şubelerinin de desteğini alarak hedefe emin adımlarla ilerliyor. Bunlardan biri olan Sinop Şubesi, il genelinde trafiğin yoğun olduğu noktalarda araç sürücülerini bilgilendirdi, sticker (çıkartma) dağıttı.
 
Projeyi yaygınlaştırma çalışmalarına destek veren Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, “Yol Güvenliği Savunuculuk Projesi” kapsamında Sinop Kızılay Şubesi olarak Sinop Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa bir çalışma yaptıklarını, sürücülere, araçlarına yapıştırmak üzere emniyet kemeri kullanımı için uyarıcı çıkartmalar dağıttıklarını söyledi.
 
Türk Kızılayı tarafından desteklenen projenin tüm insanlar için hayati önem taşıdığını ve çok faydalı olduğunu vurgulayan Korucuoğlu, proje kapsamında kendilerine destek veren Sinop İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etti. Çıkartmaların dağıtımında sürücülere lokum da ikram edildi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ