Haber Arşivi

5 / 0
27/01/2014

Merter Şubesi’nden Öğrencilere Kitap Yardımı

Türk Kızılayı Merter Şubesi ve İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, “Okumayı Seninle Öğrendim” kampanyası kapsamında temin edilen kitap setlerini 35 okuldaki 21.000 öğrenciye ulaştırdı. Ardahan’daki öğretmenevinde düzenlenen protokol töreni sonrası kitaplar öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.
 
Yapılan yardımlar dolayısıyla ilgili kurum temsilcilerini kente davet ettiklerini söyleyen Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Bu arkadaşlarımız birçok öğrencinin ihtiyacı giderecek bir çalışma yaptılar. 600 öğrenciye okuma seti ve ayrıca yarıyıl tatilinde okuyup, değerlendirecekleri kitapları verdiler. Bu tamamen kendi gayret ve çabalarıyla oldu. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Yahya Arıkan da bu çalışmaya vesile olan herkese teşekkürlerini ifade etti.
 
Türk Kızılayı Merter Şubesi Başkanı Ercan Tan organize ettiği etkinliğe Vali Azizoğlu’nun yanı sıra, İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yahya Arıkan, Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, Türk Kızılayı Ardahan Şubesi Başkanı  Ahmet Ballı, Göle Şubesi Başkanı Sabahattin Çetin’in katıldığı törende okuma setleri, öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi. Tören sonunda Vali Azizoğlu,  Yahya Arıkan ve  Ercan Tan'a birer plaket taktim etti.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ