Haber Arşivi

5 / 0
30/01/2014

Başbakan Yardımcısı İşler’e Ziyaret

Türkiye’nin yurt dışı insani yardım çalışmalarından sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Türk Kızılayı’nın yürüttüğü çalışmaları yakından takip ettiğini, büyük başarılara imza attığını söyledi.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Kamil Kolabaş, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek yurtiçi ve yurtdışı insani yardım çalışmalarını paylaşmak için Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ile makamında bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Operasyonlar Hakkında Bilgi Verildi
 
Türk Kızılayı’nın bugün Afrika’dan Asya’ya ve Ortadoğu’ya birçok coğrafyada insani yardım operasyonu gerçekleştirdiğini, milyonlarca insanın yarasına merhem olduğunu belirten Genel Başkan Akar, yaklaşık üç yıldır devam eden Suriye Krizi İnsani yardım Operasyonu hakkında detaylı bilgi verdi.
 
AFAD koordinasyonunda devam eden operasyona Türk Kızılayı’nın tüm birimleriyle destek verdiğini belirten Genel Başkan Akar, her geçen gün artan Suriyeli misafirlere ilk günkü gibi yardımda bulunduklarını dile getirdi. Sadece Türkiye’deki konaklama tesislerinde kalan Suriyelilere değil, sıfır noktasında ve Suriye içlerinde de insani yardımda bulunduklarını belirten Akar, yakın bir zaman önce başlayan “Sana İhtiyacım Var” kampanyası sayesinde daha fazla Suriyeliye yardım götürüleceğini kaydetti.
 
Çalışmalara Destek
 
Türk Kızılayı’nın çalışmalarını Bakanlık görevine gelmeden önce de yakından takip ettiğini, Sudan Darfur’da inşa edilen hastaneyi gördüğünü belirten Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Türk Kızılayı’nın attığı her adımla ne derece faydalı olduğunu vurguladı.
 
Türkiye’nin yurtdışında insani yardım operasyonu yürüten onlarca sivil toplum kuruluşu bulunduğunu, bu kuruluşların bundan sonra daha koordineli çalışması gerektiğini de belirten İşler, bu noktada Türk Kızılayı’nın liderliğine işaret etti. Başbakan Yardımcısı İşler ayrıca Sana İhtiyacım Var kampanyasına da her türlü desteği vereceğini söyledi.
 
Toplantının sonunda Bakan Emrullah İşler’e plaket takdim eden Genel Başkan Akar, Türk Kızılayı olarak Başbakan Yardımcısı İşler'in vereceği destekten mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ