Haber Arşivi

5 / 0
30/01/2014

PERDER’den “Sana İhtiyacım Var” Desteği

Türk Kızılayı’nın yürüttüğü birçok operasyona bağışlarıyla destek veren Türkiye Perakendeciler Federasyonu, bu defa “Sana İhtiyacım Var” kampanyası çerçevesinde 150 ton un yardımında bulundu. Türk Kızılayı’na bağışlanan 150 ton un yakın zamanda vakfın Gaziantep’teki depolarından Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
Türk Kızılayı’nın ana aktör olduğu Sana İhtiyacım Var kampanyasına bir destek de Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan geldi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ı telefonla arayarak kampanyaya 150 ton un ile destek vereceklerini söyleyen PERDER Başkanı Selamet Aygün, toplumun her kesiminin bu kampanya aracılığıyla, bir kez daha Suriyeli kardeşlerinin yanında olması gerektiğini söyledi.
 
Türk Kızılayı ile PERDER’in her dönem birlikte çalıştığını, binlerce üyesi bulunan vakfın Türk Kızılayı’na destek vermekten, bu sayede ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Aygün, bağışlanan 150 ton unun önümüzde günlerde vakfın Gaziantep’teki depolarından yola çıkacağını ve Türk Kızılayı yetkililerine teslim edileceğini kaydetti.
 
Bu desteğin Suriye’deki açlık çeken milyonlarca insan için hayati öneme sahip olduğunu belirten Genel Başkan Akar ise, yapılan yardımın en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaşması için gayret göstereceklerini sözlerine ekledi, tüm PERDER üyelerine teşekkürlerini iletti.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ