Haber Arşivi

5 / 0
04/02/2014

‘Sana İhtiyacım Var’a 51 Ülkeden Destek

Savaş mağduru Suriyelilere yardım için AFAD ve Türk Kızılayı’nın başını çektiği sivil toplum kuruluşlarının başlattığı 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası uluslararası platforma taşındı. 51 ülkede faaliyet gösteren yardım kuruluşları da kampanyaya destek için start verdi.

“Elimizden Gelen Yardımı Yapacağız”

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türk Kızılayı ve AFAD'ın başını çektiği sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Suriye'ye yardım için başlatılan 'Sana İhtiyacım Var' kampanyasının uluslararası tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı. Kampanyaya destek veren Türk Kızılayı, Diyanet Vaki, Kimse Yok Mu, Sadakataşı, Cansuyu, Rabia Platformu, Uluslararası Dokorlar Birliği, Deniz Feneri, Şifa Platformu, İHH, Memur-Sen, İsra ve İyilik Derneği gibi birçok kuruluşunun temsilcileri katıldı. 51 ülkede start alan kampanya kapsamında Malezya, Endonezya, Pakistan, Lübnan, Amerika, Fransa, Belçika, Libya, Güney Afrika ve Yemen'deki yardım kuruluşları temsilcileri canlı bağlantılarla ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.  İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt "Suriyelilerin gıdadan barınmaya, giyimden ilaca ihtiyacı var. Açlıktan ve soğuktan çocuklar, bakımsızlıktan yaşlılar, yaralılar, anneler babalar ölüyor. Aslında duyarsız insanların gözü önünde insanlık ölüyor” diyerek kampanyaya destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

2868’e 1 SMS ile 10 TL Bağış 

Türk Kızılayı aracılığı ile bölgeye yardım elini uzatmak isteyen hayırseverler, 2868 SMS bağış hattına mesaj atarak 10 TL. yardımda bulunabilir. Türk Kızılayı’nın diğer bağış yöntemleri de bu kampanya dahilinde yardımseverlerin hizmetinde. Türk Kızılayı şubeleri, nakdi bağışın yanı sıra yardımseverlerden kullanılmamış giysi ve gıda yardımı da kabul ediyor. Kampanya hakkında detaylı bilgiye Türk Kızılayının
168 ücretsiz çağrı ve bağış hattından, www.kizilay.org.tr  ve sanaihtiyacimvar.org internet adreslerinden ulaşılıyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
  • Resim : 9
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ