Haber Arşivi

5 / 5
04/02/2014

İyilik Yolunda Acı Kaybımız

Bugün, elim bir trafik kazasının yüreklerimize düşürdüğü acıyı; değerli Kızılaycı evladımız Mustafa Can Kulakçı'yı ebediyete uğurlamanın derin kederini birlikte yaşıyoruz. O, insanlığa hizmet için çıktığımız bu ulvi yolculukta, maalesef hayatının baharı bir yaşta aramızdan ayrıldı. Görevi başındayken geçirdiği elim trafik kazası sonucu, hayata gözlerini yumdu.
 
Yaşamın kuralı gereği zaman zaman hepimiz, yakınlarımızı, sevdiklerimizi kaybedip bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Ancak, Kızılaycılığın temel felsefesini oluşturan yüce insani değerler doğrultusunda, zaman zaman kendi hayatını da hiçe sayarak, mazlumların yaralarını sarmak için gayret gösteren Kızılaycıların kaybı, Kızılay Camiasının ortak acısına dönüşüyor.
 
Biz bugün, acı kaybımız için gözyaşı dökeceğiz, sevgili kardeşimiz dualarla ebediyete uğurlayacağız. Ama yarın, onun bize miras bıraktığı değerler doğrultusunda insanlık adına çalışmaya, umudunu Kızılay'a bağlayan ihtiyaç sahiplerinin gözyaşlarını silmeye devam edeceğiz. Ve Mustafa'yı hiç unutmayacak, onu gönüllerimizde sonsuza kadar yaşatacağız.
 
Değerli evladımıza Yüce Allah'tan rahmet, Mustafa'nın Ailesine, sevenlerine ve Kızılay Camiasına başsağlığı diliyorum.
 
Ahmet Lütfi Akar
Genel Başkan
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ