Haber Arşivi

5 / 0
06/02/2014

Vodafone’un Mesajı Kısa Desteği Büyük

Türk Kızılayı’nın aktif rol üstlendiği ve Türkiye’deki pek çok sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren “Sana İhtiyacım Var” kampanyasına önemli bir destek de Vodafone’dan geldi. Türkiye’deki milyonlarca Vodafone abonesi, kendilerine gönderilecek destek SMS’ine cevap vererek, savaş mağduru Suriyeli çocuklara yardım ellerini uzatmış olacak.
 
Gelişen teknoloji, yardımseverlere de önemli kolaylıklar sunuyor. Suriyeli savaş mağduru çocuklara yardım amacıyla düzenlenen “Sana İhtiyacım Var” kampanyasına destek vermek isteyen yardımseverler, cep telefonlarından Türk Kızılayı’nın 2868 bağış hattına “Suriye” yazarak 1 SMS attıklarında, 10 TL. bağışta bulunmuş oluyorlar.
 
GSM sektörünün önde gelen firmalarından Vodafone da farklı kampanyalarda Türk Kızılayı’na verdiği desteği “Sana İhtiyacım Var” kampanyası için de tekrarlıyor. Sosyal sorumluluk alanında örnek çalışmalara imza atan firma, Türkiye’deki tüm abonelerine ücretsiz SMS göndererek, Suriyeli savaş mağduru çocuklar için Türk Kızılayı’nın 2868 SMS hattına bağışta bulunmaya davet edecek.
 
Vodafone’un da katkılarıyla Türk Kızılayı bağış hesaplarında toplanan nakdi yardımlarla, Suriyeli çocukların acil ihtiyacı olan gıda malzemeleri, giyim eşyaları ve battaniyeler temin edilerek, Türk Kızılayı tarafından bölgeye ulaştırılacak.
 
Türk Kızılayı ve Vodafone, “yaşamak için sana ihtiyacım var” diyen Suriyeli savaş mağduru çocukların çağrısına cevap vermek isteyen her yardımseveri, bu kampanyaya destek olmaya çağırıyor.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ