Haber Arşivi

5 / 0
06/02/2014

İSRA Derneği’nden Suriyelilere 2 Tır Dolusu Yardım

Suriyeliler için “Sana İhtiyacım Var” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasını destekleyen İSRA Uluslararası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  2 TIR dolusu yardım malzemesini Türk Kızılayı’na teslim etti.  Yardım malzemeleri Türk Kızılayı ekipleri aracığıyla Suriyeli ailelere ulaştırılacak.

Savaş mağduru Suriyelilere destek için Türk Kızılayı ile AFAD’ın öncülük ettiği ve aralarında İSRA Derneği’nin de bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle başlatılan 'Sana İhtiyacım Var' kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Yardımseverlerin bağışlarıyla toplanan yardımlar, Suriyeli ailelere ulaştırılıyor.
 
İstanbul’dan Kilis’e İyilik Köprüsü
 
İstanbul’da İsra Derneği, hayırseverlerden topladığı 2 TIR dolusu yardım malzemesini Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Müdürlüğü’ne teslim etti. Hasta ve bebek bezi, giysi, ayakkabı, battaniye ve yataktan oluşan yardım malzemeleri TIR‘larla Kilis’e, oradan da Suriyeli ailelere ulaştırılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ