Haber Arşivi

5 / 0
07/02/2014

Para Üstleri İyiliğe

Türk Kızılayı, perakende sektörünün önemli zincir mağazalarından A 101’in desteği ile önemli bir bağış kampanyasına imza atıyor. Market müşterileri kasaya geldiklerinde, alışveriş tutarlarının küsuratını, para üstlerini ya da arzu ettikleri kadar bir meblağı, ihtiyaç sahipleri için Türk Kızılayı’na bağışlayabilecek.
 
Türkiye’de ilk defa uygulanacak bağış modeli sayesinde yardımseverler, alışveriş tutarlarının küsuratı olan 1 kuruşla bile yardım yapabilecek. Alışverişini tamamlayan müşteri kasada ödeme işlemini yaparken, kasa görevlisi “Türk Kızılayı’na bağış yapmak ister misiniz?” sorusunu yöneltecek. Bu soruya olumlu cevap veren müşteriler alışverişlerinin küsuratlarını, para üstlerini ya da arzu ettikleri miktarı kolayca bağışlayabilecek. Bağış modelinin amacı küçük yardımların birleşerek büyük iyiliklere dönüşmesi.
 
Hazırlık ve altyapı çalışmaları yaklaşık 1 yıldır devam eden bu proje destek veren A 101, sosyal duyarlılığını bir kez daha sergilemiş oldu. Firma daha öncesinde de Türk Kızılayı’nın insani yardım çalışmalarına nakdi ve ayni bağışlar gerçekleştirmişti. Ankara bölgesinde bulunan A 101 marketleri ile başlatılan projenin Türkiye genelindeki tüm mağazalara da yaygınlaştırılması planlanıyor.
 
Market Zincirleri Sosyal Sorumlulukta Örnek
 
Çalışmalarını yardımseverlerin bağışları ile sürdüren Türk Kızılayı’na verilen desteklerin önemli bir bölümünü market zincirlerinin verdiği destekler oluşturuyor. Kipa ve A 101 gibi pek çok market zinciri, Türk Kızılayı’nın farklı bağış projelerine büyük destek veriyor. Market müşterileri de kendilerine sunulan ve kolayca bağış yapmalarını sağlayan bu iş birliklerinden duydukları memnuniyeti gösterdikleri ilgiyle ifade ediyorlar.

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ