Haber Arşivi

5 / 0
12/02/2014

Türk Kızılayı Çin’e Yardıma Hazır

Çin'in Şincan eyaletinde 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Acil olarak harekete geçen ve Çin Kızılhaçı ile görüşen Türk Kızılayı, hazırlıklarını tamamladı.
 
Çin Deprem Ağları Merkezi'nin açıklamalarına göre depremin merkez üssünün Hotan bölgesine bağlı Yütien kasabası yakınlarında olduğu belirtildi. Depremin ardından en büyüğü 5.7 olmak üzere çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı.
 
Çin Kızılhaçı ile iletişime geçen Türk Kızılayı, Türkiye’nin geçmiş olsun dileklerini iletti. Türk Kızılayı’nın gerekli yardımın bölgeye ulaştırılabilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladığı Çinli yetkililere bildirildi. Çin’den gelebilecek yardım talebine hızla cevap verebilmek için acil yardım malzemeleri ile afet müdahale ekibi hazır hale getirildi. Bölgedeki gelişmeler T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile koordineli olarak yakından takip ediliyor.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ