Haber Arşivi

5 / 0
14/02/2014

Manisa Şubesi Gönüllülerinden Örnek AB Projesi

Türk Kızılayı Manisa Şubesi genç gönüllüleri tarafından hazırlanan “EN ZEYBEK” ulusal gençlik projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi’nden alınan hibe ile faaliyetlerine başladı.
 
Manisa Şubesi Gençlik Kolları’ndan Enver Kurul, Gökberk Arslan, Özge Özatan ve Gözde Nüfusçu tarafından hazırlanan projede ZİÇEV Makbule Ölçen Eğitim Kurumu Öğrencilerine halkoyunları öğretilerek, müzik eşliğinde ritim ve adım çalışmaları yaptırılacak. Proje Kapsamında hem engelli bireylere hem de ailelerine Kızılay ile ilgili bilgiler aktarılacak ve Afetlerden Korunma Bilinci eğitimleri verilecek.
 
Zihinsel engelli bireylerin yaratıcı drama, halk oyunları ve sosyal aktiviteler aracılığıyla zihinsel gelişimine katkıda bulunarak rehabilite edilmesi, bu bireylerde var olan sanatsal yapının ortaya çıkarılması, özel ilgiye ihtiyaç duyan bireyler olmanın getirdiği bir takım psiko-sosyal sıkıntı ve sorunları ortadan kaldırarak toplum içerisinde yerlerini almalarını kolaylaştırmağı amaçlayan proje 12 ay sürecek.
 
Proje ekibi üyeleri ve halkoyunları eğitmeni Gül Egel eşliğinde yapılan ilk çalışmaya ise ZİÇEV Manisa Şubesi Başkanı Hüseyin Okumuş ve okul yetkilileri de katıldı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ