Haber Arşivi

5 / 0
17/02/2014

Ankara Esnafından Suriye’ye Yardım

Savaş mağduru Suriyeli çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için başlatılan “Sana İhtiyacım Var” kampanyasına bir destek de Ankara esnafından geldi. Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları (GİMAT) esnafı bağışladıkları 1 TIR gıda malzemesini Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne teslim etti.
 
Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu’nun çağrısı üzerine harekete geçen GİMAT esnafı kampanyaya çeşitli gıda malzemeleri bağışlayarak destek oldu. Kızılay araçlarına gıda kolilerini kendi elleriyle taşıyan hayırsever esnaf, Suriye’de yaşanan drama sessiz kalamayacaklarını, yardımlarını bundan sonra da sürdüreceklerini belirtti.
 
Kampanyaya Türkiye’nin her yerinden destek geldiğini, Ankaralı esnafın da bu çağrıya elinden geldiğince destek olduğunu belirten Hizanlıoğlu, 5 gün boyunca toplanan gıda malzemelerini Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi’ne ulaştırdıklarını, tasnif ettiklerini ve Suriyeli ihtiyaç sahiplerine gönderdiklerini dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ