Haber Arşivi

5 / 0
18/02/2014

Bilim Kahramanları doğal afetlere çözüm için yarışıyor

Dünyada 70 ülkede her sene 200 bin gencin katıldığı, Türkiye’de ise 2005 yılından bu yana düzenlenen Bilim Kahramanları Turnuvası, Türk Kızılayı’nın desteğiyle İzmir’den start aldı. Turnuvanın ilk ayağının galibi ise İzmir Bahçeşehir Koleji'nden “Event Horizon” takımı oldu.
 
Bu yıl “Doğanın Gücü-Doğal Afetler” temasının işlendiği turnuva sırasıyla İzmir, Ankara, Gaziantep ve İstanbul’da düzenlenecek, binlerce Bilim Kahramanı’na doğal afetlerin etkilerini azaltma konusundaki çözümlerini sergilemesine imkan tanıyacak.
 
Turnuvanın tema destekçisi olan Türk Kızılayı, yarışmalara 6 takımla katıldı. Turnuvanın ilk etabına Manisa’dan Şehzadeler adlı takımla katılan Türk Kızılayı, 22-23 Şubat tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek ikinci etap yarışmalarına iki takımla katılacak.
 
Genç mucitler yarıştı
 
Bu yıl “Doğanın Gücü-Doğal Afetler” temasıyla düzenlenen turnuvayı destekleyen ve farklı illerde kurduğu takımlarla yarışmalara katılan Türk Kızılayı, gençlerin doğal afetler konusunda bilinçlenmesine aracılık edecek.
 
9-16 yaş arası genç mucitlerin afetlere hazırlık için yenilikçi çözümler sunduğu yarışmanın son etabı 22-23 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. Ulusal turnuvada derece alan takımlar ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil etme imkanı bulacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ