Haber Arşivi

5 / 0
19/02/2014

Adana Şubesi Huzurevi sakinlerini yalnız bırakmadı

Türk Kızılayı Adana Şubesi yöneticileri, çalışanları ve gönüllüleri Sevgililer Günü’nde anlamlı bir organizasyona imza attı. Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Kızılaycılar, huzurevi sakinleriyle dolu dolu bir gün yaşadı, Yalnız Değilsiniz kampanyasının startı veridi.
 
Huzurevinde yaşamını sürdüren 250 yaşlı ile gün boyu sohbet etme, sorunlarıyla yakından ilgilenme fırsatı bulduklarını söyleyen Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Teyzelerimizin, amcalarımızın Sevgililer Gününü kutladık. Aynı zamanda Yalnız Değilsiniz adlı kampanyamızın da startını verdik. Kızılayımızın gençleri 15 günlük periyotlarla huzurevini ziyaret edip, büyüklerine kitap okuyacaklar, onlarla sohbet edecekler. Böylece onların yalnızlıklarının giderilmesi konusunda başlangıç yapmış olacağız. Umuyorum bu çalışma başka illere de örnek olur” dedi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ