Haber Arşivi

5 / 0
19/02/2014

İzmirliler Van’ı Unutmuyor

Türk Kızılayı İzmir Şubesi, Van’daki ihtiyaç sahipleri için örnek bir çalışmaya imza atıyor. Özel bir tiyatro gösterisi ile İzmirlilerden toplanacak yardım malzemeleri, Kızılaycılar tarafından Van’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 
 
2011 yılında meydana gelen Van depremleri kamuoyunun gündeminden düşerken, Türk Kızılayının bölgeye yönelik yardım çalışmaları devam ediyor. Van’a coğrafi olarak en uzak illerden biri olan İzmir’de Türk Kızılayı İzmir Şubesi, gönüllerin yakınlığına vurgu yapmak adına harekete geçti.  
 
Bir anda tüm hayatları değişen insanların yalnız olmadıklarını bir kez daha hatırlatmak için, tüm İzmirlileri destek olmaya çağıran İzmir Şubesi, özel bir tiyatro gösterisi organize etti. Tiyatro Kumpas, EKAMİT (Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu) ve Ege Üniversitesi tarafından sergilenecek doğaçlama tiyatro gösterisini izlemek isteyenler, bilet almak yerine yanlarında getirdikleri yardım malzemelerini Kızılaycılara teslim edecek. 
 
21 Şubat 2014 Cuma günü, saat 19.30 - 21.00 arası, Ege Üniversitesi Kültür ve Sanat Evinde sergilenecek tiyatro oyununu izleyenler, bilet almak yerine Van’daki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmış olacak. Türk Kızılayının ihtiyaç sahibinin onurunu korumaya yönelik yardım ilkeleri gereği tiyatro severlerin yanlarında getirecekleri kıyafet, kitap, kırtasiye eşyası, oyuncak gibi yardım malzemelerinin kullanılmamış olması gerekiyor. 

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ