Haber Arşivi

5 / 0
27/02/2014

Vergi Haftası’nda Anlamlı Kutlama

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı (İVDB) 25. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında bir ilke imza attı. İVDB Başkanı Mustafa Dakın’ın başlattığı kampanya ile 2 bin 500 çalışan Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunuyor.
 
Ülke ekonomisinin kalbi olan İstanbul’da yıl boyunca yoğun bir çalışma temposu yürüten İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, (İVDB) 25. Vergi Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu yıl bir ilke imza atan İVDB, kutlamalar kapsamında Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunarak tüm kurumlara örnek oluyor.
 
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nın Fatih bulunan hizmet binasındaki kan bağışı kampanyasına Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Aslan, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Aslan, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İlhan Birinci ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın ve çok sayıda çalışan katıldı.
 
Ekonominin kalbi olan İstanbul’un ülkenin toplam vergi gelirleri içinde yüzde 44’lük bir paya sahip olduğunu hatırlatan Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, bu başarıda katkısı olan İVDB çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti. Genel Başkan Akar, kan bağışına gösterdikleri duyarlılık için İVDB Başkanı Mustafa Dakın’a plaket takdim etti. İVDB Başkanı Mustafa Dakın da Türk Kızılayı ile işbirliği içinde olmaktan gurur duyduklarını belirtti.
 
Başkan Mustafa Dakın, kan bağışında bulunarak kampanyaya start verdi. Vergi Dairesi eski Müdürü olan Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Aslan da eski çalışma arkadaşlarının kan bağışına gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti. İstanbul Vergi Dairesi Müdürleri başta olmak yöneticiler ve çalışanların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyası Mart ayı sonuna kadar sürecek.

Kan Bağışına İlçelerden Yoğun İlgi
 
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı kampanya ilçe vergi dairelerinde de yoğun ilgi gördü. Sarıgazi Vergi Dairesi ve Ümraniye Vergi Dairesin de gerçekleştirilen etkinliğe Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Ümraniye Vergi Dairesi Müdürü Sedat Bilgin, Sarıgazi Vergi Dairesi Müdürü Hayri Yalçınkaya, Nakil Vasıtalar Vergi Dairesi Müdürü Şenay Öztürk, Ümraniye Grup Müdürlüğü Koordinatörü Hakan Odabaş ile vergi dairesi çalışanları katıldı.
 
Tepeüstü’ndeki komplekse kurulan Türk Kızılayı’na ait çadırlarda gerçekleştirilen kampanyanın açılışında konuşan Kemal Akar, kampanyadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kan bağışının önemine vurgu yapan Kemal Akar, “Kan herkes için bir ihtiyaçtır ve bu ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı belli olmaz. Bu nedenle sağlıklı her vatandaşımızın düzenli kan bağışında bulunmasını istiyoruz” diye konuştu. Akar, gösterilen duyarlılık için Vergi Dairesi Müdürlerine, çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
  • Resim : 9
  • Resim : 10
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ