Haber Arşivi

5 / 0
04/03/2014

Adanalı Öğrencilerden Suriyeli Çocuklara Oyuncak

Adana İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri, savaş mağduru Suriyeli çocuklar için başlatılan “Sana İhtiyacım Var” kampanyasına bağışladıkları oyuncaklarla destek verdi. Minik öğrenciler örnek davranış sergileyerek herkesin Suriyeli çocuklara el uzatması gerektiğine dikkat çekti.
 
Öğrencilerin harçlarını biriktirerek aldıkları oyuncakları en kısa sürede Suriyeli çocuklara ulaştıracaklarını belirten Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Çatışma mağduru Suriyeli çocuklara gönderilmek üzere oyuncaklar topluyoruz. Onlar savaştan etkilenen en masum kişiler. Bilinçli öğrencilerin, bilinçli öğretmenlerin verdikleri destek bizim için çok önemli. Bu yardımla Suriye'deki birçok çocuğun gülmesini sağlıyorsunuz. Bu iyilik hareketinin devamlı olmasını dilerim” dedi.
 
Kampanyaya ilk günden bu yana Adanalıların ilgi gösterdiğini, öğrencilerin oyuncak bağışının ise çok anlamlı olduğunu kaydeden Saygılı, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bizden sonra siz bu dünyanın daha yaşanılabilir olmasıyla ilgili elinizden geleni yapacaksınız. Biz bir gemideyiz ve kaptanımızın ismi barış, duraklarımız sevgi. Adana’yı karış karış gezerek, iyilik ve sevgiyi insanlara bulaştırıyoruz. Sizlerde umuyorum iyilik taşıyan kalpleriniz ile iyiliği bulaştıracaksınız.”
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ