Haber Arşivi

5 / 0
04/03/2014

Suluova Şubesi’nden Suriye’ye 3 Tır Yardım

“Sana İhtiyacım Var” kampanyası çerçevesinde Suriyeli savaş mağdurları için yardım toplayan Türk Kızılayı Suluova Şubesi, topladığı 3 Tır yardımı düzenlenen törenin ardından Suriye’ye gönderdi.
 
Şube Başkanı Eyüp Oruç, gıda ve giysi malzemesinden oluşan yardımların en kısa zamanda Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirterek, “Türk Kızılayı olarak Suriye'de mağdur insanların çağrısını halkımıza ilettik, halkımız da duyarsız kalmayarak 3 tır dolusu gıda ve giyim yardımlarında bulundu. Türk halkının merhamet elini din, dil ve ırk ayrımı yapmadan insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu insani kampanyada destek ve katkılarda bulunan herkese teşekkür ederiz” dedi.
 
Kampanyası kapsamında toplam 120 bin lira değerinde yardım toplandığını ve yardımların Türk Kızılayı araçlarıyla Suriye halkına ulaştırılacağını belirten Oruç, “Yardımlar kapsamında bin 53 adet gıda kolisi, 27 ton un, 6 ton şeker, 2 ton bakliyat ve 95 adet çuvallı yeni giysi ve diğer malzemelerle toplam 3 tır gıda ve giyim eşyası Suriye halkına ulaştırılacak” diye konuştu.
 
Törende, kampanyaya katkı ve destek veren kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine Türk Kızılayı adına teşekkür belgesi takdim edildi. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ