Haber Arşivi

5 / 0
05/03/2014

Adana Şubesi “Yeni Nesil Kütüphaneler” Kuruyor

Türk Kızılayı’nın en aktif şubelerinden bir olan Adana Şubesi, yine önemli bir projeye imza attı. “Yeni Nesil Kütüphane Kuruyoruz” sloganıyla bir kampanya başlatan Şube, Adana’da kütüphanesiz okul bırakmayacak.
 
Kampanyaya kurum ve kuruluşlardan, STK’lardan destek beklediklerini belirten Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Yarınlarımızın söz sahibi gençlerimiz, öğrencilerimiz için bilgi en kıymetli sermayedir düşüncesinden yola çıktık. Kütüphanesi olmayan okullara kütüphane oluşturma hedefiyle kampanya başlattık. Her kitap bir yazar, her yazar ayrı bir dünya… Çocuklarımıza dünyayı kitaplarla gezdireceğiz” dedi.
 
Adana genelinde 100 okulun kütüphaneye ihtiyacı olduğunu da belirten Saygılı, yakın bir zaman önce işadamı Şaban Üçgül’den kitap desteği aldıklarını, Türkiye’nin her yerinden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ