Haber Arşivi

5 / 0
07/03/2014

Genel Başkan Akar’dan “Erasmus+” Çağrısı

Türkiye Ulusal Ajansı'nın Erasmus+ Programı ile sağlanan Avrupa'da eğitim ve değişim fırsatlarını, daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla başlattığı tanıtım çalışmalarına Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da destek verdi. Programın tanıtım filminde Genel Başkan Akar’ın yanı sıra 11 ünlü isim daha yer aldı.
 
2007-2013 yılları arasında 370 bin vatandaşın Avrupa ülkelerine eğitim veya değişim amacıyla gitmesini sağlayan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları’ndan daha fazla insanın yararlanması için film ve afiş gibi tanıtım materyalleri hazırlandı. İsim değişikliği de yapılarak Erasmus+ adını da alan program için çekilen tanıtım filmine Türk Kızılayı Genel Başkan Akar da destek verdi. Genel Başkan Akar tanıtım filminde “Avrupa’dan ve Türkiye’den sivil toplum örgütleri ortak çalışmalar için bir araya geliyor” diyerek Avrupa fırsatlarından yararlanmak isteyen vatandaşlara çağrı yaptı.
 
Filmde 12 Ünlü İsim Yer Aldı
 
Televizyonlarda, sinemalarda, sosyal medya araçlarında ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından toplantılarda kullanılacak olan tanıtım filminde Genel Başkan Akar’ın yanı sıra;
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Yazar Prof. Dr. İskender Pala, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Gazeteci-Köşe Yazarı Zeynel Lüle ve Televizyoncu-Yapımcı Acun Ilıcalı ‘da destek veren ünlü isimler arasında yer aldı.
 
Erasmus+ Programı kapsamında eğitim, öğretim ve gençlik alanlarının yanı sıra spor konusunda geliştirilecek projelere de destek sağlanacak. Türkiye'nin de içinde olduğu 34 Avrupa ülkesini kapsayacak Erasmus+ Programı'nın 2014-2020 dönemi bütçesi 14,7 milyar avro olarak belirlendi. Söz konusu dönemde, Türkiye'nin yaklaşık 1 milyar avro bütçe kullanması bekleniyor.
 
Erasmus+ Programı Tanıtım Filmi Linkleri:
 
http://www.youtube.com/watch?v=JvQ6OEcc71c&list=PLQktSc4L6G2yj8vi1t3KsbibF3Y-GI3bP
http://www.youtube.com/watch?v=wIL3aRj5ElA&list=PLQktSc4L6G2yj8vi1t3KsbibF3Y-GI3bP
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ