Haber Arşivi

5 / 0
10/03/2014

İş Dünyasından Suriyeli Çocuklara Yardım

Suriyeli çocuklar için yürütülen kampanya kapsamında bir destekte tekstil devi Defacto markası tarafından geldi. Ozon Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasının markası olan Defacto’nun, Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’ne bağışladığı iki TIR dolusu yardım malzemesi Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 
Bağışlanan yardım malzemeleri, Türk Kızılayı Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Uzandaç, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karamercan, Bağışçı Av. Ahmet Ulucan, ve Ünal Yüksel eşliğinde Türk Kızılayı Suriye İnsani Yardım Operasyonu Sınır Yardımları ekibine teslim edildi.
 
Türk Kızılayı’nın Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan ekibine ulaştırılan ve içerisinde 2000 adet gıda kolisi ile 23.100 adet giyim malzemesi bulunan iki TIR’lık yardım malzemesi, Bükülmez sınır noktasındaki Atmeh kampında yaşayan Suriyelilere ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ