Haber Arşivi

5 / 0
11/03/2014

Kipa'dan Kızılay'a Kan Bağış Otobüsü

Türk Kızılayı tarafından yürütülen Kan Temini Projesine destek olmak için yola çıkan ve “Kipa İle Hayat Ver” kampanyasını başlatan uluslararası perakende devi Kipa, kampanya sonunda satın aldığı mobil kan bağış aracını Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi’ne teslim etti.
 
Kipa çalışanları, müşterileri ve tedarikçilerinin desteğiyle yürütülen kampanya çerçevesinde satın alınan mobil kan bağışı otobüsünün gerekli ekipmanlarla donatıldıktan sonra Türk Kızılayı’na teslim edildiğini belirten Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, “Spordan sosyal aktivitelere uzanan bir dizi bağış etkinliğinin yanı sıra, Türkiye'nin en ünlü modacılarından Tuvana Büyükçınar'ın yaptığı özel tasarım ile satışa sunduğumuz alışveriş çantalarının geliri de bu aracın alınmasına katkıda bulundu. Araç hizmet vermeye başladıktan sonra, Kipa'daki çalışma arkadaşlarımız, bu araca giderek ilk kan verenler oldular. 'Kipa ile Hayat Ver' projesine, Kipa ailesinin duyarlığı ve enerjisi ile gerçekleştirdik” dedi.
 
Kan Bekleyenler Adına Kipa’ya Teşekkür
 
Ege Bölgesi ve İzmir'in kan ihtiyacının tamamını gönüllü, düzenli ve bilinçli bağışçılardan karşılayabilmek, kan bağışı konusunda bilinç ve farkındalık yaratabilmek için toplumun tüm kesimlerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök ise, Kipa’nın yaklaşık iki yıl önce başlattığı kampanyanın herkese örnek olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:
 
“Kipa sorumluluk bilinciyle hareket eden bir şirket olarak, ülkemizde kullanılan en modern kan bağışı otobüsünü Kızılay'a kazandırdı. Kipa tarafından alınarak tüm düzenlemesi yapılan kan bağışı otobüsü ile gelişmiş dünya ülkelerinde olduğu gibi, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere ulaşılarak, tüm il, ilçe, belde, köy meydanlarında çalışma yapılacak. Kızılay Ege Bölge Müdürlüğü'ne ait araç, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu tüm mekânlarda kan bağışçısı kazanımı faaliyetlerini yürütecek. Böylece bağışçılarımız memnuniyet içerisinde, güvenli ve huzurlu ortamda kan bağışında bulunabilecek. Kipa'ya tüm hasta ve hasta yakınları adına teşekkür ediyorum.”
 
Kızılay-Kipa İşbirliği
 
Türk Kızılayı’nın en büyük kurumsal destekçilerinden olan Kipa, yaklaşık 7 yıldır farklı konularda desteğini artırarak sürdürüyor. Mobil kan bağış otobüsü satın alınması için başlatılan kampanyadan önce de tüm çalışanlarını kan bağışı konusunda teşvik eden Kipa, Ramazan ayı dönemlerinde de ihtiyaç sahipleri için Kızılay ile işbirliği yapıyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ