Haber Arşivi

5 / 0
13/03/2014

Sinop Şubesi’nden Kitap Kampanyası

Türk Kızılayı Sinop Şubesi Gençlik Kolları üyeleri “1 Kitap 1 Kütüphane” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde bağışlanan kitaplar, bir okulun kütüphanesini oluşturacak.
 
“Bir çocuk için kitap demek hayat demektir” sloganıyla başlatılan kampanya ile ilgi Gençlik Kolları Başkanı Sündüz Öztürk şu açıklamayı yaptı:
 
“Bu yıl bir okulumuza kitap bağış kampanyası yapma kararı aldık. Aldığımız bu karar doğrultusunda ‘1 Kitap 1 Kütüphane-Bir çocuk için kitap demek hayat demektir’ sloganıyla 7-15 yaş arası çocuklar için kitap bağış kampanyası başlattık. Kampanya ile amacımız, bağışlar sayesinde oluşturulacak kütüphanede çocuklarımızı kitaplarla buluşturarak, onlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve okumayı sevdirmektir. Kampanya sonunda toplanan kitapları ilimizde belirleyeceğimiz bir okula teslim edeceğiz. Bu anlamlı kampanyamıza herkesten destek ve katkı bekliyoruz.”
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ