Haber Arşivi

5 / 1
19/03/2014

Bebeklere Sevgi Bohçası ile ‘Hoş Geldin’

Türk Kızılayı, Sevgi Bohçası Projesi’yle ihtiyaç sahibi bebekleri sarıp sarmalayarak ‘Hoş geldin’ diyor. Ülke genelinde yardımseverlerin bağışları ve şubelerin desteğiyle yürütülen projede binlerce yeni doğan bebek ve annenin ihtiyaçları karşılanıyor.

Annelerin Yüzü Gülüyor

Yaşamın her anında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı’nın Sevgi Bohçası Projesi ile anneler ve bebeklerin yüzü gülüyor. Maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında destek olmayı hedefleyen projeyle yeni doğan bebekler ile annelerin temel ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından karşılanıyor.

Kız çocuklar için pembe, erkek çocuklar için mavi çantalar içinde hazırlanan ‘Sevgi Bohçası’nda tulum, şapka, biberon, emzik, havlu, bebek bezi, ıslak havlu, şampuan, hijyen malzemeleri, pijama gibi bebek ve annenin temel ihtiyaçları yer alıyor. Hastanelerin yeni doğan kliniklerinin tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere, Sevgi Bohçası ulaştırılıyor.

Türk Kızılayı İstiklal Şube Başkanı Necla Özsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul’da Okmeydanı SSK Hastanesi ile işbirliğine imza attı. Proje kapsamında hastanede yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi anne ve bebeklerinin temel ihtiyaçları, artık ‘Sevgi Bohçası’ ile karşılanıyor. Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Aslan, İstiklal Şube Başkanı Necla Özsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Okmeydanı SSK Hastanesi Yeni Doğan Ünitesini ziyaret etti. Kızılay Heyeti, yeni doğum yapan anneleri tebrik ederek ‘Sevgi Bohçası’ hediye etti. Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Aslan, annelere “Türk Kızılayı olarak hem kurumsal kaynaklarımız hem de bağışçılarımızın desteğiyle her zaman yanınızdayız” dedi.

İhtiyaç sahibi bir anne ve bebeğine destek olmak için www.kizilay.org.tr internet adresimizdeki bağış seçeneklerinden Sevgi Bohçası’nı seçebilirsiniz.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ