Haber Arşivi

5 / 0
19/03/2014

Türk Kızılayı’ndan Bağışçılara Vefa

İnsani yardım çalışmalarını hayırseverlerin bağışlarıyla sürdüren Türk Kızılayı, özel günlerinde bağışçılarını da yalnız bırakmamaya devam ediyor. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yaşlılar Haftası nedeniyle organize edilen yemekte bağışçılarla buluştu.
 
Türk Kızılayı’na gayrimenkul bağışında bulunan bağışçılarına yönelik özenli, planlı ve düzenli hizmetlerine devam eden Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Yaşlılar Haftası’nda bir yemek organizasyonu düzenledi. Ankara’da bulunan Vilayetler Evi’ndeki yemek organizasyonunda Genel Başkan Akar, yaşça büyük ancak ruhları çok genç olan bağışçılarımızla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
 
“Bağışçılarımız sayesinde insanlığın hizmetindeyiz”
 
Kızılay’ın bağışçılar sayesinde insanlığın hizmetindeki görevlerini yerine getirebildiğini belirten Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, geçen yıl sadece sosyal yardımlarından 1 milyon 500 bin kişinin faydalandığını söyledi.
 
Hayırsever bağışçılarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Başkan Akar, “Kızılay, bağışçılar sayesinde dünyanın dört bir köşesinde nerede mazlum varsa oraya yardıma koşuyor. Koşmaya da devam edecek. Bu, tamamen bağışçıların sayesinde gerçekleşiyor. Kızılay’ın şu anda envanterinde 4 bin 500 gayrimenkul var. Bu gayrimenkullerden Kızılay yılda yaklaşık 40 trilyon lira gelir elde ediyor. Bu gelir sayesinde Kızılay nerede düşkün varsa onun yardımına koşabilme kabiliyetine kavuşuyor. Dolayısıyla bağışçılarımıza ne kadar minnet duysak, şükran duysak azdır. Allah razı olsun. Dinimiz gereği veren de vesile olan da herkes o sevaba erişir.” şeklinde konuştu.
 
Yemeğin ardından Akar, bağışçılarla birlikte pasta kesti ve Olgunlaşma Enstitüsü’nün hazırladığı hediyeleri verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ