Haber Arşivi

5 / 0
20/03/2014

Kızılay Gençleri Konya’da Buluştu

Üniversitelerdeki Kızılay kulüpleri ve şubelerdeki gençlik kolları sayılarını artırmak için bölge toplantıları organize eden Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, bu yılın ilk toplantısını Konya’da gerçekleştirdi. Toplantıya katılan gençlere Kızılaycılık hakkında geniş kapsamlı sunum yapıldı, Kızılaycılık bilincinin yaygınlaştırılmasında en büyük rolün gençlerde olduğu vurgulandı.
 
Konya’da gerçekleştirilen toplantıya Aksaray, Akşehir, Antalya, Beyşehir, Burdur, Denizli, Isparta, Konya, Karaman, Nevşehir, Niğde, Seydişehir, Muratpaşa Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Başkanları, Ünikulüp Başkanları ve Genel Hizmet Yöneticileri katıldı.
 
Toplantılar yıl boyunca devam edecek
 
Üç gün boyunca gerçekleştirilen toplantılarda gençlere Türk Kızılayı’nın yapısı ve faaliyetleri, Gençlik Kolları ve Ünikulüplerin kuruluşu, işleyişi, proje yazma usul ve esasları hakkında bilgi verildi. Sunumlar sonrasında katılımcıların hazırladığı proje çalışmaları paylaşıldı. Hazırladıkları “7 İlke, 7 Bölge”, “Sağlık Doğada Gizli”, “Küçük Adımlar Büyük Umutlar” ve “Okumak İstiyorum” adlı projelerini sunan katılımcılar, Kızılay’ın donanımlı gönüllüleri olarak bundan sonra daha iyi projelere imza atacaklarının sözünü verdiler.
 
Kızılay için gençlerin her zaman önemli olduğunu, yıl boyunca gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde binlerce gençle bir araya geldiklerini ve onlarla Kızılay’ın çalışmalarını paylaştıklarını, Kızılay yararına neler yapabileceklerini paylaştıklarını belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayla Kaplan, 2014 yılı boyunca bölge toplantıları gerçekleştireceklerini, bu toplantılar sayesinde Türkiye’nin her köşesinde daha fazla Kızılay gönüllüsü kazanacaklarını dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ