Haber Arşivi

5 / 0
25/03/2014

Gurbetçilerden Türk Kızılayı’na Destek

Almanya'nın Aachen Belediyesinin Türk asıllı Meclis Üyesi Ahmethicri Ağırman, gurbetçilerin organizasyonuyla toplanan nakdi bağışı, insani yardım operasyonlarında kullanılmak üzere Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar'a teslim etti.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Aachen Belediyesinin Türk asıllı Meclis Üyesi Ahmethicri Ağırman ve ailesini makamında ağırladı. Yakın bir zaman önce Ağırman'ın daveti üzerine Aachen'a gittiklerini belirten Akar, “Alman ve Türklerden oluşan bir koronun varlığını, bu koronun, bu insanların, aynı zamanda Türkiye'deki afetler ve güney komşumuz Suriye'de meydana gelen insan odaklı afetler için yardım toplama faaliyetinde bulunduklarını gördük ve çok memnun olduk” dedi.
 
Aachen Belediye Başkanı Marcel Philipp'in de desteğiyle toplanan bağışın örnek teşkil ettiğini belirten Akar, iki halk arasında köprü kurdukları için Ağırman ve Aachen'daki Türk vatandaşlarına teşekkür etti. Bağışın kendilerini yüreklendirdiğini dile getiren Akar, bunun için Türk Kızılayı’nın seçilmesinden de gurur ve memnuniyet duyduklarını kaydetti.
 
Desteğin başlangıcı
 
Türkiye’nin yüzbinlerce Suriyeliye kucak açtığını, Avrupa’nın ise bu konuda gereken desteği göstermediğini, bu nedenle Aachen’de bağış organizasyonu düzenlediklerini belirten Ağırman, sembolik olan çalışmayı bundan sonra daha büyük bir yardım kampanyasına dönüştürmeye çalışacaklarını söyledi. 
 
Ağırman, daha sonra, 4 haftada toplandığını belirttiği yaklaşık 11 bin avroluk bağış çekini Akar'a teslim etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ