Haber Arşivi

5 / 0
26/03/2014

Bandırma Şubesi’nden Suriyelilere Yardım

Türk Kızılayı Bandırma Şubesi, ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere battaniye, yorgan, yatak, tekerlekli sandalye ve benzeri ihtiyaç malzemeleri yardımında bulundu.
 
İlçe genelinde “Bir Battaniye de Sizden Olsun” sloganıyla bir kampanya başlattıklarını, çok sayıda hayırseverin kampanyaya destek verdiğini belirten Şube Başkanı Mehmet Özümit, “Kampanya kapsamında bu güne kadar 670 adet yatak örtüsü, 226 adet yastık,3 bin adet terlik,253 adet battaniye ve yorgan,11 adet tekerlekli sandalye ve çok sayıda ihtiyaç malzemesi topladık. Toplanan bu yardımlar bir tıra yüklenerek Suriyeli vatandaşlarımızın barındığı kamplara gönderildi. Yardım kampanyamız devam ediyor. Vatandaşlarımız ellerindeki battaniyeleri ve nakdi yardımlarını Kızılay Bandırma Temsilciliğine teslim edebilirler” dedi.
 
Çatışmaların başladığı ilk günden beri Türkiye’nin devlet ve sivil toplum kuruluşları ile Suriyeli ihtiyaç sahiplerine kucak açtığını dile getiren Özümit, Türk Kızılay’ının sadece Türkiye içerisinde Suriyelilere değil, sınır üzeri yardım teslimatları ile Suriye içerisindeki ihtiyaç sahiplerine de elini uzattığını sözlerine ekledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ