Haber Arşivi

5 / 0
01/04/2014

İlk Yardım Merkezlerine Genel Başkan Akar’dan Teşekkür

Türk Kızılayı şubeleri bünyesinde faaliyet gösteren 26 İlk Yardım Merkezi arasında dereceye giren Mamak, Tuzla ve Bursa şubelerine Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar tarafından teşekkür belgesi verildi.
 
2013 yılında toplam 16 bin 151 kişiye ilk yardım eğitimi veren ve bu alanda Türkiye’de önemli bir marka olan Türk Kızılayı İlk Yardım Merkezleri yeni başarılara imza atarken, kendi aralarında tatlı bir rekabeti sürdürüyorlar. Her yıl gerçekleştirilen derecelendirme ile en çok sayıda kişiye ilk yardım eğitimi veren şubeler Genel Merkez tarafından ödüllendiriliyor.
 
Geçtiğimiz yıl 2 bin 832 kişiye ilk yardım eğitimi veren Mamak Şubesi birinci olurken, 2 bin 339 kişiye eğitim veren Tuzla Şubesi ikinci, 2 bin 224 kişiyle Bursa Şubesi üçüncü oldu. Şube Başkanları teşekkür belgelerini Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’ın elinden aldı. Akar, Şube Başkanlarına başarılarının devamını dileyerek, Türkiye’de ilk yardım konusunda ciddi işlere imza atan kuruluşların başında Türk Kızılayı’nın yer almasından gurur duyduğunu söyledi.
 
İlk yardım merkezlerini teşvik etmek ve yüreklendirmek için 8 yıldır verilen ödülün 7’sini Mamak Şubesi olarak aldıklarını belirten Şube Başkanı Metin Veziroğlu, “İlk Yardım Merkezimiz her yıl il genelinde düzenlenen yarışmanın da birincisi oluyor. Bu alanda da Türk Kızılayı’nın kendini kanıtlamasından çok memnunum. Genel Merkezimiz de bu başarılı çalışmaları takdir ediyor. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ